4TRAVELERS – WAKACJE W GRECJI

4Travelers – to unikatowy agregator ofert turystycznych. Gromadzimy atrakcyjne oferty naszych partnerów. Oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach i na promocyjnych warunkach. Sezon wakacyjny uważamy za otwarty. Zapraszamy do Grecji. Poznajcie uroki Grecji.

Grecja – Paralia

Urzekająca urodą swoich pejzaży oraz bogatą historią Grecja to już kultowa destynacja dla wielbicieli ciepłych krajów. Poznaj niewielką, nadmorską miejscowość Paralia i zachwyć się jej klasycznym pięknem.

 Co roku upalna Grecja wita nieustannie rosnące grono turystów zakochanych w gościnności jej mieszkańców, w jej małomiasteczkowym gwarze, w czarujących plażach  i śródziemnomorskiej roślinności. Pełna reliktów z czasów swojej dawnej świetności Grecja jest prawdziwą mekką dla pasjonatów historii interesujących się szczególnie epoką starożytności, ale ten kraj jest również miejscem spotkań młodych i pełnych energii wczasowiczów, poszukujących przede wszystkim dobrej zabawy. Mimo swojej ogólnoświatowej sławy, to niezwykłe państwo nadal pozostaje dla nas nierozwikłaną zagadką, pełną nieznanych dotąd miejscowości, które dzięki prężnie rozwijającej się tutaj turystyce rozrastają się z roku na rok.

Paralia to po grecku… plaża

W rzeczy samej, nazwa tego niezwykłego kurortu oznacza w tłumaczeniu z języka greckiego plażę. Dawniej była to zaledwie niewielka rybacka osada, zlokalizowana na południe od dużego kurortu Saloniki, dziś jednak Paralia jest pełnoprawną miejscowością turystyczną, a serca podróżników podbiła swoimi stosunkowo niskimi cenami, łagodnym klimatem i wysoką temperaturą wody w Morzu Egejskim. Kurort ten, jak wskazuje jego nazwa, jest znakomitym miejscem do opalania i kąpieli, a ponadto olśniewa niezapomnianym widokiem typowego dla Grecji połączenia gór i morza w jednym krajobrazie.

grecja1

Po zażyciu kąpieli morskich oraz słonecznych wczasowicze mogą odetchnąć spacerując wzdłuż głównej ulicy w tej miejscowości, która biegnie równolegle do wybrzeża. Ta promenada usiana jest licznymi restauracjami, sklepikami i straganami, które przyjmują klientów nawet do późnej nocnej pory. Można tutaj skosztować przysmaków lokalnej kuchni, posmakować greckiego alkoholu ouzo i kupić pamiątki oraz prezenty dla rodziny i znajomych. Paralia to również znakomite miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, tych bardziej i mniej ekstremalnych. Zlokalizowane bezpośrednio na plaży centra sportowe udostępniają sprzęt, dzięki któremu zainteresowani mogą spróbować swoich sił w windsurfingu, skiingu czy parachatingu.

Urokliwa w dzień i w nocy

Wieczorami Paralia bynajmniej nie usypia, lecz otwiera się na spragnionych nocnego szaleństwa wczasowiczów. Lokalne kluby, puby, dyskoteki i bary na plaży otwarte są do białego rana, a panie najczęściej nie muszą płacić za wejście. Imprezę można tutaj znaleźć na każdy gust, począwszy od potańcówek na plaży poprzez tradycyjne dyskoteki w klubach i kończąc na imprezach karaoke. Zwariowane życie nocne ucicha dopiero z nadejściem rana, a zatem można tu poczuć prawdziwy wakacyjny klimat i poznać wielu interesujących ludzi, których łączy wspólne zamiłowanie do dobrej zabawy.

Po całodniowym plażowaniu warto również zajrzeć w menu lokalnych restauracji i skosztować zarówno przysmaków tradycyjnej kuchni greckiej jak i zamówić danie z owocami morza. Tutaj na pewno będą one świeże i przepysznie podane, a ceny, jak na Grecję, są w Paralii relatywnie niskie. Zmęczeni imprezowym gwarem podróżni z pewnością docenią także urok prawdziwej, greckiej biesiady przy wybornym jedzeniu, lampce znakomitego alkoholu i nierzadko przy dźwiękach muzyki na żywo.

Warto odwiedzić Paralię ze swoją drugą połówką, dziećmi lub przyjaciółmi. To, pełne niespodzianek miejsce urzekające swoją zjawiskową urodą, nie pozwoli nudzić się swoim gościom ani w dzień ani w nocy. Niezależnie od preferencji i wieku, każdy odwiedzający Paralię podróżnik odnajdzie w niej to czego potrzebuje, aby jego wczasy stały się niezapomniane.

4Travelers (www.4travelers.pl) Znajdź wyjazd wakacyjny dla Siebie. Czekają na Ciebie oferty w atrakcyjnych cenach. Rezerwuj wyjazdy na podstronach naszych Partnerów na www.4ravelers.pl: www.4travelers.pl/i_ois, www.4travelers.pl/i_latostudenta, www.4travelers.pl/i_gofun, www.4travelers.pl/i_biuroczajka