Jedziemy na narty!

Alpy – raj dla narciarzy i miłośników pięknych widoków

Zima w Alpach jest czasem szczególnym i wyjątkowym pod każdym względem. Szereg atrakcji, niepowtarzalne widoki, nowoczesne ośrodki narciarskie, doskonałej jakości zaplecze turystyczne i rekreacyjne gwarantują udany urlop bez względu na to, w jakim miesiącu zimowym go zaplanujemy. Po pogodzie w Alpach również można spodziewać się najlepszego. W wielu miejscach śnieg cieszy oczy już od listopada i pozwala na narciarskie szaleństwa aż do marca.

ski children area in Avoriaz town in Alps, France

Każdy z alpejskich regionów ma swoją magiczną specyfikę, własne tradycje, obyczaje, kulturę kulinarną. Bardzo atrakcyjnym miejscem są zarówno Alpy Południowe, w których to znajduje się najwięcej ośrodków narciarskich z zapierającymi dech w piersi trasami narciarskimi o długości 200km, jak również Alpy Północne gdzie znajdują się doskonale wyposażone i znane na całym świecie stacje narciarskie, jak: Chamonix, Couchevel czy Tignes.

Zima w Alpach nie tylko dla narciarzy

Rozprawiając o zimie w Alpach należy podkreślić, że nie ogranicza się ona tylko i wyłącznie do białego szaleństwa. Wiele do zaoferowania ma również alpejska kultura. Na szczególną uwagę zasługują słynne bożonarodzeniowe jarmarki z suto zastawionymi kramikami, huczne koncerty i festiwale śniegu, które czynią urlop jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Co by nie mówić, Alpy to wymarzone miejsce na spędzenie ferii zimowych. To idealna propozycja nie tylko na rodzinny wyjazd, ale także szaleństwa w gronie przyjaciół. Niepoprawni romantycy także znajdą tu coś dla siebie. Wieczory spędzone w góralskiej chatce, przy kominku i z kuflem grzanego piwa z pewnością zostaną zapamiętane na długi czas.

Decydując się na spędzenie zimy w Alpach warto wcześniej zarezerwować sobie odpowiednie noclegi tak, żeby później móc jak najwięcej czerpać z wyjazdu. Zarówno atrakcyjne apartamenty, jak i stylowe góralskie domki znajdziecie na stronie serwisu EDOM.PL. Dla tych, którzy poszukują czegoś szczególnego, EDOM oferuje luksusowe domy wypoczynkowe oraz inne niezwykłe obiekty noclegowe. Naprawdę warto tam zajrzeć!