Wyjeżdżasz do Holandii? Zdecyduj się na bus!

Odsetek osób wyjeżdżających z Polski do krajów Europy Zachodniej w ostatnich latach widocznie wzrósł. Poza czysto ekonomicznymi przesłankami coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie Europy. Jak dotrzeć choćby do Holandii?

Kraje Europy Zachodniej stały się celem wielu imigrantów poszukujących lepszych warunków życia. Sezonowo państwa te odwiedzane są także przez turystów, którzy chcą spędzić wakacje poza krajem. Niezależnie od powodu wyjazdu wiele osób próbuje zaoszczędzić na transporcie. Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług prywatnych przewoźników. Firm organizujących przejazdy busami z Polski do Niemiec, Holandii czy Belgii i z powrotem z roku na rok pojawia się na rynku coraz więcej. Warto więc wiedzieć, pod jakim kątem porównywać oferty poszczególnych przewoźników i na co zwrócić uwagę.

By przejazd był bezpieczny

Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Każda osoba przygotowująca się do wyjazdu powinna rozpocząć porównywanie propozycji od upewnienia się, czy przewoźnik ma stosowny certyfikat upoważniający go do prowadzenia międzynarodowego transportu drogowego osób i czy gwarantuje pasażerom ubezpieczenie podczas podróży. Ważną rolę odgrywa także stan techniczny floty samochodowej. Warto sprawdzić, czy przewoźnik na swojej stronie firmowej prezentuje przykładowe busy i zaręcza, że są one sprawne technicznie.

142133271396604700

Nie można też zapomnieć o doświadczeniu kierowców. Firma Sintour (szczegółowa oferta: http://www.sintour.pl/o_firmie,2.html) działa na rynku od 2009 roku. Jej pracownicy mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu przejazdów, a kierowcy przemierzyli niejedną trasę.

Pod wskazany adres

Z punktu widzenia wyjeżdżających do pracy czy też na wakacje istotne jest to, że przewoźnik oferuje odebranie podróżnego spod wskazanego przez niego adresu. To nie tylko wygoda, lecz także brak konieczności organizowania dodatkowego transportu (np. taksówki) i tym samym możliwość ograniczenia kosztów.

Jeżeli krajem docelowym jest Holandia, dowóz pod określony przez pasażera adres ma jeszcze jedną zaletę – nie musimy się martwić, jeżeli nie znamy języka holenderskiego. To duże ułatwienie, na które aktualnie stawia coraz więcej przewoźników.

Przewozy w każdy dzień tygodnia

Osoby zainteresowane wyjazdem za granicę, np. do Holandii, powinny też zorientować się, czy firma przewozowa działa siedem dni w tygodniu. Wspomniany wyżej przewoźnik oferuje przejazdy z Holandii do Polski i z powrotem w konkretne dni tygodnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy zainteresowany może dowolnie zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem.

Z punktu widzenia podróżujących ważny powinien być też sposób dokonania rezerwacji. Wysłanie wiadomości tekstowej z nazwiskiem, docelowym punktem podróży i datą wyjazdu jest znacznie szybsze i tańsze niż dzwonienie do siedziby firmy. Dzięki temu nie trzeba też czekać, aż pracownik przewoźnika potwierdzi rezerwację. Podróżujący otrzymuje również wiadomość, co daje mu pewność, że znajduje się na liście pasażerów.